Łagodzenie podrażnień
Później przechodzi od razu do mycia zębów, bierze swoje szczoteczki i szoruje nimi dziąsła oraz same zęby przez nawet trzy minuty, mając na uwadze to, iż oddech tuż po wstaniu z łóżka nie należy do najprzyjemniejszych zapachów. Nie chce na pewno wytwarzać ich przy kontakcie z innymi ludźmi, dlatego zapobiega takim sytuacjom, sięgając jeszcze po gu+my do żucia czy dodatkowy płyn do płukania. Wieczorna pielęgnacja zębów nie jest już dla niego tak istotna, podczas gdy powinno być odwrotnie.
Wieczorne mycie zębów
To właśnie wieczorem należy koniecznie i zawsze pamiętać o bardzo rzetelnym wyczyszczeniu zębów. Jeśli tą późniejszą porą szczoteczki nie trafią do jamy ustnej człowieka, w nocy zaczną się w niej dziać naprawdę przerażające rzeczy. Bez wątpienia jakieś cząstki jedzenia odnajdą się w różnych zakamarkach buzi, bo wystąpią w dziurach znajdujących się w zębach czy przestrzeniach międzyzębowych, prowadząc do kreowania się bakterii. Bakterie te rozpoczną szaleńczą zabawę właśnie w nocy, mogąc namnażać się do woli i ostatecznie wywołać nawet poważną dolegliwość. Jak temu zapobiec? Zajrzyj na stronę szczoteczka-soniczna.edu.pl - sklep ze szczoteczkami sonicznymi.
Kiedy korzystać ze szczoteczki?
Wystarczy stawiać większy nacisk na pielęgnację wieczorną, a nie tą poranną. Przed pójściem do łóżka należy wziąć do rąk nić dentystyczną i nią usunąć każdy, najmniejszy okruch jedzenia, jaki pozostał gdzieś w okolicach zębów. Następnie trzeba zastosować szczoteczki razem z pastami, myjąc nimi jamę ustną przez dwie minuty. Potem można dodatkowo przepłukać ją miętowym i oczyszczającym płynem, by żadne bakterie nie miały szans pojawić się czy namnożyć w jamie ustnej.